- Kæmpe udvalg
- Kvalitetsprodukter
- Fri fragt over 600,-
Moderne og trendy knopgreb designet af Michael Graves. Grebet er produceret i zinklegering og har en forkromet poleret overflade.
Grebet har et unik og moderne design, med et greb formet som et T på en oval bagplade i poleret krom. Det perfekte greb til dig som leder efter en unikt og anderledes greb.
Se alle mål på den tekniske tegning under billeder.
Dette greb er produceret i zinklegering. Zinklegering er en blanding af forskellige metaller heriblandt zink. Legeringen udføres for at skabe et stof med større styrke og korrosionsbestandighed. Zinklegering er et forholdsvis billigt materiale at producere i, så derfor kan du få et flot og lækkert greb til få penge.
Grebet har en poleret forkromet overflade. Grebet er belagt med et tyndt lag krom uden på grebet, og efterfølgende poleret op. En poleret overflade er en bearbejdning som giver en blank og skinnede overflade.
OBS! Bolte medfølger ikke! Find dem under tilbehør, eller klik HER.
Boltene skal være ca. 4 mm længere end tykkelsen på den låge eller skuffe de skal sidde på.
Boltene skal være ca. 4 mm længere end tykkelsen på den låge eller skuffe de skal sidde på.
Din vurderings anerkendelse kan ikke sendes
Rapporter kommentarer
Rapport sendt
Din rapport kan ikke sendes