Smukt aflangt skålegreb i børstet forniklet zinklegering. Dette greb er godt hvis man f.eks. foretrækker et greb, som ikke strikker ud. Grebet har et enkelt og klassisk design så det ikke stikker ud og let kan blive en integreret del af skuffen
| Mål A mm | Mål B mm | Mål C mm | Mål D mm |
| 45 | 18 | 32 | 40 |
| 173 | 18 | 160 | 168 |
OBS: Størrelse vælges længere nede på siden
Dette greb er produceret i zinklegering. Zinklegering er en blanding af forskellige metaller heriblandt zink. Legeringen udføres for at skabe et stof med større styrke og korrosionsbestandighed. Zinklegering er et forholdsvis billigt materiale at producere i, så derfor kan du få et flot og lækkert greb til få penge.
Grebet har en børstet forniklet overflade. Grebet er belagt med et tyndt lag nikkel uden på grebet, og efterfølgende fået en børstet overflade. En børstet overflade er en bearbejdning som giver en flot børstet tekstur til grebets overflade.
Boltene skal være ca. 4 mm længere end tykkelsen på den låge eller skuffe de skal sidde på.

.png)












Din vurderings anerkendelse kan ikke sendes
Rapporter kommentarer
Rapport sendt
Din rapport kan ikke sendes