Produktbeskrivelse

    Helt enkelt og smukt rektangulær skålegreb i formessinget børstet zinklegering. Dette greb er godt hvis man f.eks. foretrækker et greb, som ikke strikker ud. Grebet har et enkelt og klassisk design så det ikke stikker ud og let kan blive en integreret del af skuffen.

    Se alle mål på den tekniske tegning under billeder.

    Dette greb er produceret i zinklegering. Zinklegering er en blanding af forskellige metaller heriblandt zink. Legeringen udføres for at skabe et stof med større styrke og korrosionsbestandighed. Zinklegering er et forholdsvis billigt materiale at producere i, så derfor kan du få et flot og lækkert greb til få penge.
    Grebet har en børstet formessinget overflade. Grebet er belagt med et tyndt lag messing uden på grebet, og efterfølgende fået en børstet overflade. En børstet overflade er en bearbejdning som giver en flot børstet tekstur til grebets overflade.

    OBS! Bolte medfølger ikke! Find dem under tilbehør, eller klik HER.
    Boltene skal være ca. 4 mm længere end tykkelsen på den låge eller skuffe de skal sidde på.
    Tilbehør der passer til produktet
    Overblik over varianter
    Produktegenskaber
    Haefele
    155.01.794

    Produktinformation

    Materiale
    Zinklegering
    Overflade
    Børstet
    Formessinget
    Hulafstand
    96 mm
    Farve
    Messing
    Montering
    M4 bolt
    Type
    Skålegreb
    Stil
    Klassisk
    Ny
    Anmeldelser
    chat Anmeldelser (0)
    Der er ingen kundeanmeldelser endnu.
    155.01.794

    Rektangulær skålegreb i formessinget børstet zinklegering

    40,85 kr Inkl. moms 32,68 kr Eksl. moms
    På fjernlager: Levering ca. 4-8 dage
    Du kan godt bestille flere produkter end vi har på lager. Leveringstiden vil heraf være 4-8 dage i stedet.
    CAD-data

    Forespørg på CAD-data ved at klikke her

    chat Anmeldelser (0)
    Der er ingen kundeanmeldelser endnu.
    Cookie samtykke
    Loading...