- Kæmpe udvalg
- Kvalitetsprodukter
- Fri fragt over 600,-
Gammeldags skålegreb formet som en halvcirkel, hvor der tages fat nedefra. Grebet er produceret i zinklegering og har en antik formessinget overflade. Hvert greb er bevidst påført spor efter brug, og derfor er hvert greb unikt.
Mål A mm | Mål B mm | Mål C mm |
104 | 25 | 64 |
Se alle mål på den tekniske tegning under billeder.
Dette greb er produceret i zinklegering. Zinklegering er en blanding af forskellige metaller heriblandt zink. Legeringen udføres for at skabe et stof med større styrke og korrosionsbestandighed. Zinklegering er et forholdsvis billigt materiale at producere i, så derfor kan du få et flot og lækkert greb til få penge.
Grebet har en antik formessinget overflade, hvilket vil sige at grebet er belagt med et tyndt lag messing som efterfølgende er blevet behandlet så det ser rustikt og brugt ud.
OBS! Bolte medfølger ikke! Find dem under tilbehør, eller klik HER.
Boltene skal være ca. 4 mm længere end tykkelsen på den låge eller skuffe de skal sidde på.
Boltene skal være ca. 4 mm længere end tykkelsen på den låge eller skuffe de skal sidde på.
Din vurderings anerkendelse kan ikke sendes
Rapporter kommentarer
Rapport sendt
Din rapport kan ikke sendes