- Kæmpe udvalg
- Kvalitetsprodukter
- Fri fragt over 600,-
Häfele Design model H1945. Unikt og moderne knopgreb som ligner det er sammensat af små kvadrater. Møbelknopgrebet er produceret i eloxeret grå aluminium. Knopgrebet har et unikt design som passer godt ind i det moderne hjem.
Dette greb er en del af Häfele Design kollektionen.
Se alle mål på den tekniske tegning under billeder.
Dette greb er produceret i aluminium. Aluminium er et let, korrosionsbestandigt og stærkt metal, og er det metal næst efter jern som udvindes i størst mængder. Aluminium er et forholdsvis billigt materiale at producere i, og derfor kan du også finde et stort udvalg af billige greb fremstillet i aluminium.
Grebet har en grå eloxeret overflade. Eloxeret er en overfladebehandling som bruges på aluminium for at forstærke dets korrosionsbestandighed og gøre det mere modstandsdygtig mod slitage.
OBS! Bolte medfølger ikke! Find dem under tilbehør, eller klik HER.
Boltene skal være ca. 4 mm længere end tykkelsen på den låge eller skuffe de skal sidde på.
Boltene skal være ca. 4 mm længere end tykkelsen på den låge eller skuffe de skal sidde på.
Din vurderings anerkendelse kan ikke sendes
Rapporter kommentarer
Rapport sendt
Din rapport kan ikke sendes